MuzikaV této rubrice bych si rád vylil srdíčko a podělil se o některý zajímavý momenty a epochy z mýho hudebního života.
Prošel jsem toho opravdu hodně a stálo to za to. ČTĚTE NÍŽE !!!


   Takže mou první kapelou, která stojí za zmínku, byla DEMOLICE HROM DO POLICE BAND (později jen Demolice) Hrál v ní semnou Petr Mazáč na basu, Libor Sáček na bicí, později jsme přibrali Víťu Konicera s kytarou a Marka Burzu na zpěv (v současnosti redaktor radia v Praze). Hráli jsme vlastní tvorbu, tudíž jsme neměli na růžích ustláno v tehdejší době. Sem tam nějakej Rockfest, Letní noc, či dokonce Dětský den. Vzhledem k tomu, že stylově to bylo něco mezi Novou vlnou a Reggae, vsunuli jsme se ledaskam. Pokoušeli jsme se i o přehrávky, tenkrát nutné zlo, bez úspěchu. Jednou byly texty málo angažovaný, podruhé jsme hráli moc nahlas. Po odchodu Petra do zelenýho, jsme ještě chvilku laborovali se členy kapely a po neúspěchu jsme band rozpustili.
   Já dostal lano do kapely TŘETÍ VLNA BA-VL-NA (později STRAKA) Sestava: Jiří Valter (dnes BIGBOSS - ROOT) zpěv, Jirka Netík basa, Semeno kytara, Michal Sedlařík klávesy a Kyseláč na bicí. Hudba vycházela částečně z Undergroundu, ale mísila se i s prvky Jižanského rocku. Na takovou Black Magic Woman jen tak nezapomenu. Vystoupení i v této sestavě bylo poskrovnu a když už, tak nás většinou hnali četníci z podia. Viz U Dvořáků v Brně-Komíně. Paradoxně jsem tehdy ještě hrál v seskupení ORIGINAL ROCK AND ROLL BRNO. Zpěv a kytara Vláďa Pařík, Petr Vlašín basa, Milan Zeiner klávesy a Petr Plíhal na bicí. V tomto složení jsme jezdili po republice s programem a taneční školou. Jejíž adepti předváděli Breakdance,R"N"R a další styly. Opět nás rozdělila obligátní vojna. Tam s vojenskou kapelou hrajeme ASUT, svatby, lampasácký ožíračky...
   Po absolvování jsme s bratrem (kterýho jsem si před vojnou cepoval a mlátil přes prsty aby mu to líp šlo) založili kapelu SAX. Využil jsem kontaktů z dřívějška a toho, že měl bubeníka a baskytaristu. Tenkrát letěl TRASH a SPEED. Jezdili jsme po festech a připravovali materiál na DEMO. Turné po ČR s TITANICEM. Složení já a brácha Pavel kytary, Aleš Měchura Mikulášek basa a Miloň Nahodil bicí. Časem jsem sehnal maskota, řvouna jménem Piják. Toto se mi vymstilo. Poté co získal půdu pod nohama rozeštval kapelu. Já odešel první a kapela se rozsypala v zápětí. Hudební materiál na CD With Satan in the body, se podařilo ještě natočit, mé texty si připsal neprávem on a bylo vymalováno.
   Další štace - TERMINATOR z Bzence. Bratři Lagové bicí a kytara, Koňura basa, Luděk Zelinka kytara, já zpěv. Natočena deska Probability of Doom natočena pod Monitorem a Vladimírem Kočandrlem s DODO Doležalem jako produkčním ve studiu Citron Radima Pařízka v Ostravě. Vystupování v TV, Triangel, Janaray Hard Show, několik týdnů první příčka v hitparádě, vystoupení v zahraničí, klip TAKHLE?!
   Ve vlně personálních změn v kapele, odešel jsem i já. Přiznám se, měl jsem toho dost. Rodina je pro mne taky důležitá.
   Po X letech opět návrat díky kapele RUSTY NAIL. Bicí Pavel Bačík, basa Jirka Pešek, foukací harmonika Zdeněk Mucha, zpěv Vlaďka Šebestová a ještě jeden zpěv Pepa Trumpeš. Bluesová úderka. Z významnějších akcí bych rád zmínil hraní s britskými URIAH HEEP v Brně - Bobycentru jako support. Fajn do doby, kdy jsem začal opět koketovat s tvrdší hudbou a vlastními věcmi. Rytmika v kapele mi nevyhovovala, takže jsem podal demisi, dohrál co bylo třeba a založil STEJŠN.
   STEJŠN - Hardrockový svižník. Na klávesy Růženka Horáková, basa Mirek Tomšík, bicí Miloň Nahodil.
Změna je život a šest let muziky, která poslední rok stagnovala, bylo potřeba trochu rozproudit. Takže změna sestavy na postu basy a kláves. Ženská v kapele prý nedělá dobrotu, vzal jsem tedy dvě.

   Takže další už si počtěte v odkazech - STEJŠN.